Program pielgrzymki

DZIEŃ 1  
Przelot do Honolulu na Hawajach, powitanie na lotnisku girlandą kwiatów LEI i transfer do hotelu w słynnej miejscowości wypoczynkowej – Waikiki, czas wolny na odpoczynek, kolacja.

p2(2)DZIEŃ 2  
Odpoczynek na plaży, a następnie wizyta w Pearl Harbor – miejscu,
w którym dla USA rozpoczęła się II Wojna Światowa: rejs stateczkiem do miejsca upamiętniającego zatopienie krążownika “Arizona”, następnie zwiedzanie centrum Honolulu: Katedra – w której Ojciec Damian otrzymal święcenia kapłańskie, Pałac Królewski Iolani ( z zewnątrz ), pomnik króla Kamehamehy i królowej Liliuokalani, ratusz i   rezydencja gubernatora.
p3DZIEŃ 3
Całodzienna wycieczka po wyspie Oahu, w programie: krater Diamond Head ( wjazd do wnętrza ), gejzer Halona, zatoka Hanauma, punkt widokowy Makapuu, lunch na plaży Waimanalo oraz kąpiel w Oceanie.  Zwiedzanie Świątyni Buddy – Byodo Inn, słynna plaża surfingu Sunset i Waimea oraz zwiedzanie plantacji ananasów firmy Dole.

 

p4DZIEŃ 4 
Wcześnie rano wylot na Wyspę Molokai, transfer z lotniska i zwiedzanie miejsc związanych z Ojcem Damianem – Opiekunem Trędowatych.
Przyjazd na półwysep Kalaupapa i zwiedzanie wioski pod tą samą nazwą
( zabudowania mieszkalne, fragmenty szpitala ).
Modlitwa w Kościele pod wezwaniem Sw. Jozefa, wizyta w muzeum, a następnie przejazd do Kalawao z Kosciołem Sw. Filomeny i grobowcem z relikwiami  O.Damiana. Czas na rekleksje wśród pięknych, ale dzikich plenerów wyspy. Lunch na 'wolnym powietrzu’. Po południu powrót na wyspę Oahu.

DZIEŃ 5
Odpoczynek i plażowanie w słynnym  rezerwacie przyrody – zatoce Hanauma Bay.

p6DZIEŃ 6
Relaks na plaży, a w godzinach południowych wyjazd do Centrum Kultury Polinezji  z przystankiem na punkcie widokowym Pali.
Udział w “występach” w narodowych wioskach skansenu: Samoa, Nowa Zelandia, Fidzi, Hawaje, Markizy i Tonga. Rewia na wodzie, film o zyciu w oceanie w systemie I-Max na ekranie o wysokości
5 pięter, obiad w formie bufetu, wielka nocna rewia „HORYZONTY”.

p7DZIEŃ 7
Wycieczka na szczyt wygasłego 300 tysięcy lat temu wulkanu Diamond Head, którego charakterystyczna sylwetka góruje nad kurortem Waikiki, a następnie spacer przez tropikalna dżunglę do wodospadu Manoa.

 

 

 

DZIEŃ 8p8
Odpoczynek i relaks w Waikiki. o godzinie 12tej wykwaterowanie z hotelu, czas wolny na zakupy, wieczorem transfer na lotnisko i wylot na Kontynet.

ŚWIADCZENIA:

  • 7 noclegów w 3* hotelu, 50m od plaży ( pokoje 2-os. z łazienkami AC, TV, telefonem )
  • 7 sniadań amerykanskich
  • transfery lotnisko/ hotel/ lotnisko i hawajskie powitanie wiencem kwiatow – LEI
  • wycieczka samolotowa na Molokai
  • wycieczka do Pearl Harbor i Centrum Honolulu
  • wycieczka wokół wyspy Oahu z lunch
  • transfer do Hanauma Bay ( wstęp dodatkowo: 5 USD )
  • opieka polskojęzycznego rezydenta na Hawajach

Nasi eksperci

Bożena

bozena
Kontakt

Nikodem

nikodem
Kontakt

Zaplanuj z nami przygodę na Hawajach

Rodzaj przygody
Wybierz wyspę


Zarezerwuj Teraz